Hofpleintheater betovert door de tovenaar van Oz.
Musicalsites.nl was bij de spetterende voorstelling van De Tovenaar van Oz, gespeeld door leerlingen van de (Jeugd)theaterschool Hofplein, stagiairs van de MBO theaterschool en gastactrice Inge Ipenburg.
Iedereen kent het verhaal wel. Dorothy komt door een wervelwind in het land van Oz terecht. Hoe komt ze weer thuis? Dat kan alleen als ze de tovenaar van Oz bereikt. Onderweg ontmoet ze interessante figuren die de tovenaar ook om hulp willen vragen. De vogelverschrikker, de blikken houthakker en de laffe leeuw vergezellen Dorothy tijdens haar tocht. De zoektocht naar de tovenaar van Oz is een groot avontuur. Het bonte gezelschap heeft het zwaar te verduren. Ze komen van alles tegen onderweg zoals vliegende apen, bedwelmende papavervelden en natuurlijk de slechte heks van het westen..
De hele voorstelling zit goed in elkaar. De acteurs zijn goed op elkaar ingespeeld en het decor en de geweldige projecties komen mooi tot zijn recht. Extra leuk is dat er een bekende actrice, Inge Ipenburg, de cast versterkt als vier heksen. Zij laat hierin haar gemene trekjes zien, maar als goede heks zien we weer haar andere kant, als lief persoon. Verwacht echter niet dat in deze voorstelling helemaal gespeeld zoals gebruikelijk. De creatives en cast hebben er duidelijk voor gekozen om hier en daar er hun eigen draai aan te geven en dat is uitstekend gelukt. Dorothy is een gemeen meisje, en hier en daar zelfs een bitch, die de voorstelling zeker wat levendiger maakt. Net als je denkt dat het verhaal verder de normale verhaallijn volgt is daar ineens weer een andere wending waarbij je even denkt dat je ineens in een andere musical terecht komt.
Er is een grote cast waarbij ook de kleinere kinderen een mooie rol spelen op het toneel gecoacht door Inge Ipenburg die ze net even dat zetje in de goede richting geeft waardoor deze Munchkins aandoenlijk en lief overkomen. Voor de muziek hebben de makers niet de standaardliedjes uit de film gekozen, maar bekende golden oldies omgetoverd naar bijpassende knalnummers voor deze voorstelling. Denk hierbij aan melodieën van Michael Jackson, George Baker en Lady Gaga, voorzien van eigen teksten. Erg leuk en herkenbaar en het geeft een leuke draai aan de show.
Ook de schitterende kostuums mogen niet worden vergeten, deze zijn geweldig en passend bij ieders personage. De blikken man is echt van blik, de leeuw heeft een fantastische mantel en de vogelverschrikker lijkt compleet met witte sokken in zwarte schoenen en rode jasje een beetje weg te hebben van Michael Jackson… De Munchkins zien er aandoenlijk uit, de heks heeft telkens de mooiste jurken aan en zo past naast deze personen verder ook iedereen in het totaalplaatje.
De liveband bestaande uit 3 muzikanten beweegt zich door het hele decor. Af en toe op de vingers getikt door Dorothy als ze té enthousiast aan het doorspelen zijn. Sowieso zitten er leuke woordgrapjes en rake opmerkingen in en ga je verder helemaal mee in het spel van de acteurs die op hun beurt helemaal opgaan in hun rol.
Er is duidelijk hard gewerkt aan deze productie en de lat is hoog gelegd maar iedereen heeft deze hoogte met gemak gehaald en het publiek plukt daar zeker de vruchten van.Deze musical is geschikt voor alle leeftijden en aangezien het Hofpleintheater net buiten het centrum ligt van Rotterdam kan het makkelijk gecombineerd worden met een dagje Rotterdam. Het is zeker de moeite waard om deze voorstelling te gaan bekijken en voor de prijs . De Tovenaar van Oz is nog t/m februari 2012 te zien in het Hofplein Theater. Voor meer informatie: www.hofpleinrotterdam.nl. Voor het bestellen van kaarten? Klik hier.
Verslag: Rosalie Kyvon
| < Vorige | Volgende > |
|---|





Reacties
ik ben al naar drie optreedens in het hof plein theater geweest.
maar dit was de leukste was de tovenaar van ozzzzzzzzzz!!!!
van Sophie
RSS lijst voor reacties op dit bericht